Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Dwa baseny w oborze

05.08.2008 00:00
50 metrów wodnej rozkoszy. W ciągu dwóch lat pod Oborą powstanie drugi basen, 50-metrowy.

Miasto zdecydowało się na rozbudowę swojego jedynego kąpieliska.

Prezydenta Mirosława Lenka skłonił do tego nierozwiązany problem z budową ośrodka wypoczynkowego na Ostrogu. – Przedsiębiorcy, którzy się nim interesowali nie zgłosili się do przetargu i nie ma chętnych na ten teren – żałuje Lenk. Wybrał się na rowerową wycieczkę w weekend i porównał szymocicki Aquabrax z raciborskim kąpieliskiem, dochodząc do pewnych wniosków.  – Musimy wprowadzić sprzedaż piwa na naszym basenie. Na okolicznych basenach można je kupić, wcale nie tanio, a i tak ma wzięcie – mówi prezydent. Widzi też problem w braku dużego parkingu pod basenem OSiR. – Podjąłem decyzję i zleciłem wiceprezydentowi Krzyżekowi opiekę nad pomysłem rozbudowy całego ośrodka wypoczynkowego pod Oborą – wyjawia Lenk.

W ciągu dwóch lat powstanie druga niecka basenu, pełnowymiarowa – 50 - metrowa. Prawdopodobnie woda będzie tam podgrzewana, niewykluczone, że przy basenie pojawi się kolejna zjeżdżalnia. 14 domków kempingowych, znajdujących się obok, zostanie wyremontowanych. Całe przedsięwzięcie ma kosztować około 4 miliony złotych. – Technologicznie obiekt jest gotowy do rozbudowy, bo urządzenia uzdatniające wodę montowano z myślą o dwóch nieckach – tłumaczy M. Lenk.

(ma.w)

  • Numer: 32 (851)
  • Data wydania: 05.08.08