Biegowe starty

29.07.2008 00:00
Prawie we wszystkie weekendy czerwca i lipca, raciborscy biegacze brali udział w różnych zawodach zajmując w nich czołowe miejsca.
W ostatnią sobotę czerwca w Wodzisławiu Śląskim odbył się cross na dystansie 10 km, wokół ośrodka wodnego „Balaton” o puchar Prezydenta Miasta. W biegowej rywalizacji dobrze spisali się Adam Kurek w kategorii M-30 oraz Jan Deńca występujący w kategorii M-50. Obaj zajęli I miejsca.

Kolejnym sprawdzianem dla naszych biegaczy był start 12 lipca na kąpielisku „Dębowa” w Reńskiej Wsi. W zmaganiach pod nazwą I Bieg Herbowy na dystansie 8 km, również nie zawiedli Deńca i Kurek, ponownie stając na pierwszych miejscach podium w swoich kategoriach. W biegu wzięła udział również raciborzanka Agata Szewczuk. Była pływaczka raciborskiej Victorii, a obecnie studiująca na III roku w Stanach Zjednoczonych, zajęła II m. – Ostatnio razem z Adamem startowaliśmy w XV Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Jeleśni koło Żywca na dystansie 10 km. Udało mi się tam wywalczyć III pozycję, a Adam Kurek był piąty w swojej kategorii wiekowej. W najbliższym czasie mamy w planie starty w Jaworznie na 15 km i w Półmaratonie w Skarżysku Kamiennej – wyjaśnia Jan Deńca.