Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Krzanowiczan letnie malowanie

22.07.2008 00:00
Chodnik na Rynku w Krzanowicach pokryły kolorowe rysunki.
Wakacyjną imprezę dla najmłodszych, 15 lipca, zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna oraz Zespół Świetlic Opiekuńczo-Terapeutycznych Gminy Krzanowice.
 
Najpierw było głośne czytanie bajek przez gościa z Urzędu Miejskiego, panią sekretarz Wiolę Cieślę. W tym czasie trwał też kiermasz wyrobów wykonanych przez dzieci ze świetlicy, zorganizowany przez Beatę Kaleję-Gorzalnik. Można było też ozdobić twarz motywami zwierząt i roślin. Twarze malowała m.in. Agnieszka Kusy. – Dużo dzieci już dziś pomalowałam. Najczęściej w motyle. Czasem sama sobie robię makijaż, maluję też koleżanki i siostry. W przyszłości chciałabym zostać fryzjerką i wizażystką – wyznała Agnieszka. Karolina Nowak z kolei malowała na twarzach swoich koleżanek i kolegów najczęściej motylki, serca i kwiaty. – Nauczyłam się w szkole – stwierdziła. Na zakończenie odbył się konkurs „Moje marzenia”, podczas którego dzieci malowały kredą swoje marzenia na chodniku na Rynku. Zwycięzcami letniego malowania w Krzanowicach zostali Kamila Kaleta, Dorota Himel i Adrian Himel. – Podziękowania za pomoc w organizacji imprezy należą się Domowi Kultury w Krzanowicach – mówi Sylwia Hofrichter, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej.
 
(e.Ż)
  • Numer: 30 (849)
  • Data wydania: 22.07.08