Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Z Raciborza do reprezentacji

24.06.2008 00:00
W Gimnazjum nr 1 w Raciborzu odbyło się spotkanie z koszykarzem Iwo Kitzingerem.

W sali gimnastycznej G1, 17 czerwca, odbyło się spotkanie uczniów z pochodzącym z Raciborza koszykarzem ekstraligowego Turowa Zgorzelec. Iwo Kitzinger mówił zebranym o swojej koszykarskiej karierze oraz odpowiadał na pytania zainteresowanych uczniów. Gość przypomniał o swoich pierwszych koszykarskich krokach,, w barwach MMKS Rybnik, późniejszej grze w Śląsku Wrocław, Zniczu Pruszków, Unii Tarnów, Polpharmy Starogard Gdański, aż do gry w jego obecnym klubie Turowie Zgorzelec. Iwo Kitzinger pokazał zgromadzonym reprezentacyjną koszulkę, opowiadając o wrażeniach i emocjach wywołanych zaszczytem reprezentowania kraju w polskiej kadrze. Podkreślił również radość ze zwycięstwa konkursu rzutów za 3 punkty w Meczu Gwiazd PLK 2007, tytuł Andrzejowi Plucie, którego uważa za jednego z najlepszych polskich koszykarzy. Podczas spotkania wyświetlana była prezentacja multimedialna sportowej kariery raciborzanina. Na koniec uczniowie wykonali z idolem pamiątkowe zdjęcia i otrzymali autografy.

W organizowanym cyklu spotkań uczniowie G1 mieli wcześniej okazję spotkać się z wieloma sportowymi gwiazdami, m.in.: Pawełem Sibikiem reprezentantem Polski w piłce nożnej, uczestnikiem Mistrzostw Świata w Korei i Japonii w 2002, kajakarzem Władysławem Zielińskim, uczestnikiem igrzysk Olimpijskich w Rzymie 1950, Tokio 1064 i Meksyku w 1968, wielokrotnym mistrzem Polski, mistrzem Świata z 1958 i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich z Rzymu w 1960, znaną trenerką pływania Marią Jakubik, zapaśnikiem Aleksandrem Zajączkowskim, lekkoatletą Zenonem Licznerskim oraz z Elżbietą Kwiatkowską, sekretarzem Komisji Współpracy z Olimpijczykami przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

– Staramy się naszym uczniom umożliwić bezpośredni kontakt ze sportowcami. Mogą naocznie spotkać się ze swoimi idolami, zapytać, w jaki sposób odnieśli sukces, jak postępować w życiu, aby coś osiągnąć. Myślę, że słowa takiej osoby lepiej trafią do uczniów, którzy bardziej wezmą sobie do serca rady podziwianego sportowca aniżeli nasze, czyli pedagogów. Tym razem zaprosiliśmy znanego koszykarza, z czego jestem szczególnie zadowolona, ponieważ w tym roku nasi szkolni reprezentanci w koszykówce dostali się do eliminacji wojewódzkich, zajmując IV miejsce. Myślę, że dla nich jest to dodatkowa zachęta, aby dalej pracować nad swoimi sportowymi umiejętnościami – tłumaczy dyrektor G1, Anna Zygmunt.

(asr)

  • Numer: 26 (845)
  • Data wydania: 24.06.08