Systematycznie do celu

24.06.2008 00:00
Współpraca młodych zapaśników z trenerem małego, zapaśniczego klubu LKS Owsiszcze owocuje coraz częstszymi sportowymi sukcesami.

W XII Międzynarodowym Turnieju im. Wiktora Zarzeckiego w zapasach stylu klasycznym, który odbył się 7 czerwca w Kędzierzynie Koźlu, dobrze spisali się zawodnicy LKS Owsiszcze, którzy szlifują swoje zapaśnicze umiejętności pod okiem doświadczonego trenera, Juliana Bolewskiego.

W grupie wiekowej Młodzików najlepiej spisał się Kamil Klon, który w kat. 73 kg zajął II m. Tuż za nim, na III m. podium, uplasował się Daniel Hofner walczący w kat. 73 kg. W grupie wiekowej Dzieci III m. zajęli w kat. 29 kg Robert Wiśniowski oraz w kat. 37 kg Mateusz Skrzyszowski.

W odbywających się 17 maja, Mistrzostwach Śląska Kadetów i IV Pucharze Śląska Dzieci i Młodzików I m. w kat. 42 kg wywalczył Dominik Pieńk. II m. w kat. 73 kg zajął Kamil Klon, a III m. w tej samej kategorii wagowej wywalczył Daniel Hofner. – Jestem zadowolony z ostatnich osiągnięć moich wychowanków. Są oni jeszcze młodzi i trenują zapasy dopiero krótki okres czasu, a już walczą i udaje im się zajmować w zawodach czołowe pozycje. Jeśli chodzi o Dominika Pień i Kamila Kolon, są już u mnie dłużej i z ich postawy jestem szczególnie zadowolony, ponieważ powoli zaczynają osiągać regularne, dobre wyniki. Jesteśmy małym klubem zapaśniczym, a w ostatnim startowym półroczu naliczyłem już ok. 16 medali zdobytych przez moich wychowanków – cieszy się trener Julian Bolewski.