Spisali się dobrze

10.06.2008 00:00
Na sportowym obiekcie w Żorach, 30 i 31 maja, odbył się Międzynarodowy Turniej Uczniowskich Klubów Szkolnych.

W rywalizacji udział wzięło 146 zawodników z 28 klubów z Polski oraz Niemiec i Łotwy. W żorskich zmaganiach dobrze spisali się zapaśnicy MKZ Unia Racibórz. Najlepszymi z nich okazali się w kat. 42 kg Tomasz Ersetic oraz w kat. 53 kg Mateusz Wardęga. Obaj wywalczyli brązowe medale. V m. zdobyli w kat. 47 kg Mateusz Oliwa i w kat. 100 kg Tomasz Czerski. Dalsze pozycje: VIII m. kat. 66 kg Vadim Łaszewicz, X m. kat. 42 kg Marek Koszany, XII m. kat. 42 kg Arkadiusz Gucik, kat. 59 kg Krzysztof Bańczyk, XVIII m. kat. 42 kg Marek Fijas, XXII m. kat. 47 kg Jarosław Żołyński. W klasyfikacji klubowej MKZ Unia zajęła VII pozycję.

Dodatkowo wspaniałym sukcesem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu wykazał się Mateusz Oliwa, który w wadze 42 kg jako jedyny unita, wywalczył brązowy medal.