Przyjechali z medalami

20.05.2008 00:00
11 maja zawodnicy klubu Łamator z Raciborza wystartowali w IV Otwartym Turnieju o Puchar Polski Ju-Jitsu Seniorów Full Contact i Grappling.

Zawodnicy raciborskiego klubu jiu-jitsu w Czeladzi pokazali się z bardzo dobrej strony. W rywalizacji Grappling Juniorzy, w kat. 60 kg, srebrny medal wywalczył Sebastian Marynowicz. W kat. 73 kg to samo miejsce zdobył Wojciech Płachciak, a złoto w kat. 81 kg należało do Damiana Kłoska. W kategorii Grappling Seniorzy najlepiej spisali się: II m. kat. 60 kg Łukasz Barkowski, II m. kat. 66 kg Bartosz Bąk, III m. kat. 90 kg Piotr Kaszta. Trzy pierwsze miejsca egzekwo w kategorii Grappling Junior Młodszy do 60 kg zajęli debiutujący zawodnicy, Daniel Długosz, Damian Depta i Damian Sobieraj, którzy trenują pod okiem Macieja Kriwienioka w Kuźni Raciborskiej.

Raciborscy „wojownicy” zmierzyli się również w kategorii Full Contact Seniorzy, czyli walce w pełnym kontakcie. Wspaniałym osiągnięciem popisał się Jacek Żółtański, który w kat. 90 kg wywalczył srebrny medal. Z kolei Maciej Kriwieniok, zajął w tej samej kat. III miejsce. – Ze względu na dość bliską odległość i możliwość łatwego dojazdu, na zawody do Czeladzi wybraliśmy się dość liczną grupą. Jako trener oceniam występ zawodników z mojego klubu za dobry i jestem z ich postawy zadowolony. Zawody nie były łatwe, szczególnie w formule full contact, w której można było stosować dodatkowo uderzenia i kopnięcia – tłumaczy trener, Tomasz Jabłonka.