Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Mumia zachwyciła pogodynkę

06.05.2008 00:00
19 kwietnia TVN nadawał na żywo z Raciborza.

W kanałach TVN 24 i TVN Meteo tłem dla prognozy pogody były Rynek, plac Długosza i Odra.
Ekipa kanału informacyjnego TVN przebywała, 19 kwietnia, w Raciborzu. Prezenterka Dorota Gardias-Skóra (28 lat) przekazywała stąd prognozę pogody. Przeprowadziła też dwa wywiady z Janiną Wystub, dyrektorem Raciborskiego Centrum Kultury, o atrakcjach obchodów 900-lecia miasta. Początkowo planowano więcej gości w relacjach z miasta, ostatecznie realizatorzy zdecydowali się, że pokażą „obrazki” z Raciborza.

Opracowany wspólnie z Urzędem Marszałkowskim pomysł promocji śląskich miast zakłada, że podczas wizyty telewizji nie wypowiadają się w niej władze samorządowe. Pszczynę zachwalał miejscowy przewodnik PTTK, u nas szefowa RCK. – Zwiedziliśmy z kamerą miejscowe Muzeum. Największe wrażenie zrobiła na mnie mumia. Widziałam taką w British Museum – powiedziała Gardias. Dzień wcześniej TVN nadawało „live” prognozę pogody także z Pszczyny. – Trudno porównać te dwa miasta. Pszczyna wydaje się kameralna, Racibórz bardziej rozległy – stwierdziła. W niedzielę pogodynka odwiedziła Rybnik.

Relacje z różnych punktów miasta, w krótkich odstępach czasu, były możliwe dzięki użyciu satelitarnego wozu transmisyjnego, jakim przyjechała do Raciborza TVN. Busik mercedesa, jeden z kilkunastu, którymi dysponuje telewizja, kosztuje z wyposażeniem ok.
2 mln złotych. – Bywało, że w niektórych miastach jeździliśmy pod eskortą straży miejskiej w obawie przed uszkodzeniem tego pojazdu – powiedział nam inżynier wozu Tomasz Wołczyk.

Przypomnijmy, że latem 2007 roku z Raciborza nadawała swój program radiowa Trójka (dzięki pomysłowi Arkadiusza Ekierta, dziennikarza tej stacji, pochodzącego z naszego miasta), a rok wcześniej swój letni program, kosztem kilkunastu tysięcy złotych z miejskiego budżetu, zrealizowała tu TVP.

ma.w

  • Numer: 19 (838)
  • Data wydania: 06.05.08