Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Mistrzowie ortografii

06.05.2008 00:00
Uczeń SP 15 w Raciborzu wicemistrzem I Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.

7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 15 w Żorach Marcin Mazur, uczeń klasy IIId z SP 15 z Raciborza wywalczył II miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Jestem mistrzem ortografii”. W konkurencji udział wzięli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych województwa śląskiego, wyłonieni drogą eliminacji miejskich lub powiatowych.

Uczniowie pisali niełatwe dyktando zatytułowane „Zakupy w supermarkecie”, z którym Marcin poradził sobie świetnie. Przegrał z mistrzynią, stawiając jeden przecinek za dużo. Oto fragment tekstu, z którym przyszło się zmierzyć trzecioklasistom: „… Później chcieliśmy kupić herbatę, którą niedawno reklamowano w telewizji, ale odstraszyła nas wygórowana cena. Wrzuciliśmy do koszyka kawę zbożową i kakao. Wśród przetworów warzywnych wybraliśmy ogórki konserwowe, buraczki, musztardę i słoik chrzanu. Na mrożonkach nie mogliśmy się zdecydować, czy wziąć pizzę z szynką, czy może warzywa chińskie na patelnię. Spojrzałam na półkę z chipsami, ale już od dawna postanowiłam, że nie będę jeść niezdrowych rzeczy…”.

– W nagrodę za bardzo dobry wynik Marcin zabrał ze sobą do Raciborza dyplom oraz grę edukacyjną, oczywiście o tematyce ortograficznej – mówi wychowawczyni raciborskiego mistrza ortografii, Estera Kurzydem.

(oprac. JaGA)

  • Numer: 19 (838)
  • Data wydania: 06.05.08