Pierwsze półfinały za nami

01.04.2008 00:00
Raciborscy amatorzy siatkówki po pierwszych meczach drugiej rundy play-off.
W niedzielę na siatkarskich parkietach pojawiły się najlepsze ekipy walczące o upragniony występ w finale RLPS.

Najważniejsze i najciekawsze mecze Raciborskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki rozpoczęły się przed południem. W pierwszym półfinałowym starciu zmierzyła się młoda ekipa El-Bis z doświadczonym Enterem. O tym, że mecz będzie bardzo zacięty, świadczył już pierwszy set, w którym każdy punkt był niezwykle ważny. W wyrównanej grze do połowy seta nikt nie potrafił uzyskać przewagi, jednak El-Bis wziął się w garść i zwyciężył pierwszą partię 25:21. To zwycięstwo najwyraźniej odznaczyło się w pamięci wicemistrzów Ligi i w dwóch kolejnych partiach to Enter pewnie wyrównał spotkanie, żeby później objąć przewagę w meczu 2:1 w setach (do 24 i 22). Jak przystało na zacięty półfinał i ekipa El-Bisu nie odpuściła w grze, pewnie wyrównując 25:16. Rozstrzygnięcie musiało paść w piątym, ostatnim secie, który rozpoczął się od prowadzenia Entera 5:1. El-Bis jednak systematycznie odrabiał straty i w końcówce to oni wykazali więcej zimnej krwi, zwyciężając 15:11 i w całym meczu 3:2. Obie drużyny nie tracą jednak szans na finał i kolejny mecz pomiędzy nimi zapowiada się równie ciekawie. – Dzisiaj jednak młodość przeważyła nad doświadczeniem. Udało nam się wygrać, a do rewanżu podchodzimy pewnie, z nadzieją na wysokie zwycięstwo – mówi zadowolony po meczu gracz El-Bisu, Wojtek Ciecieręga. – W spotkaniu bardzo dobrze zagrał nasz rozgrywający Piotrek Gonsior, który dzisiaj wystawiał nam świetne piłki. Wyróżniłbym też grę Dawida Węgrzyna. Czuliśmy, że możemy wygrać dzisiaj do zera i nie potrzebnie przegraliśmy drugiego i trzeciego seta, tym bardziej że Enter nie miał w pełni skompletowanego składu – dodaje.

Jako ostatni na boisku pojawili się pewni zwycięstwa mistrzowie z poprzedniego sezonu, czyli skład Lunatyków oraz brązowi medaliści, ekipa Złotnik. W pierwszych dwóch setach nikt nie górował nad przeciwnikiem (12:12), jednak w każdej z nich końcówki należały do Lunatyków (25:21, 25:19). Trzeci set rozpoczął się po myśli Złotnika, który dzięki dokonanym zmianom prowadził 17:12. Wtedy to jednak Lunatycy zaczęli seriami zdobywać punkty, co podłamało trochę przeciwników, którzy zdobyli w tym secie już tylko 4 punkty, przegrywając 25:21, a w konsekwencji całe spotkanie. Lunatycy dzięki zwycięstwu zrobili duży krok w stronę finału. Kolejka rewanżowa odbędzie się już za dwa tygodnie, 13 kwietnia.

Wyniki meczów:
Miejsca 9-10: Walter – Omerta 3:0 walkower. Miejsca 5-8 CXT – CSK 3:2 (22:25,25:21,25:21,18:25,15:11), Kreatorzy – Sprint 3:0 walkower. Miejsca 1-4 El-Bis – Enter 3:2 (25:21,24:26,22:25,25:16,15:11), Lunatycy – Złotnik 3:0 (25:21,25:19,25:21).