Zabrakło niewiele

25.03.2008 00:00
Ekipa z Zespołu Szkół Ekonomicznych zajęła drugie miejsce w półfinałach wojewódzkich.

Półfinały wojewódzkie rozegrane zostały 19 marca w Raciborzu. Oprócz zespołu z „Ekonomika”, sala MOS-u gościła ekipy z Wodzisławia, Rybnika i Bielsko-Białej. Raciborzanki w drodze losowania, w meczu o finał zwyciężyły pewnie z ekipą z Wodzisławia 2:0 w setach (25:13, 27:25). W drugim meczu o finał, Rybnik uległ silnej drużynie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bielsku-Białej 2:0 w setach (13:25, 16:25). Wynik meczu o III m.: Wodzisław - Rybnik 2:0 (25:18, 25:20).

Zgromadzeni kibice mieli okazję obejrzeć emocjonującą finałową rozgrywkę. Dziewczęta z ZSE walczyły o każdą piłkę, co doprowadziło do wyrównanej walki i szansy o awans do prestiżowych finałów wojewódzkich. Ostatecznie z batalii zwycięsko wyszły bielszczanki, wygrywając pierwszego seta 25:22 i drugiego nieznacznym 27:25. – Zespół z Bielska zajął V miejsce w Polsce. Dziewczęta te uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego o profilu siatkarskim, więc dzisiaj mieliśmy po drugiej stronie siatki bardzo dobre przeciwniczki. Brakowało do zwycięstwa bardzo niewiele, jednak nasze dziewczęta walczyły świetnie, nawiązując równą walkę – komentuje opiekun drużyny ZSE, Jolanta Hyjek. – W naszym zespole kolejny raz bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Nagler. Muszę pochwalić też grę Patrycji Wasiczek. Jednak o naszej sile stanowi cały skład i wyróżnić za grę należy każdą z dziewczyn – dodaje.

W raciborskim składzie wystąpiły: Klaudia Nagler, Justyna Hońca, Kasia Widryńska, Patrycja Wasiczek, Monika Lamla, Ramona Myszy, Patrycja Rokicinska, Monika Kopytyńska. Klasyfikacja końcowa: 1 m. Bielsko-Biała, 2 m. Racibórz, 3 m. Wodzisław, 4 m. Rybnik.