Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Najlepsza w województwie

25.03.2008 00:00
Aleksandra Kribus została laureatką konkursu interdyscyplinarnego ogłoszonego przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Uczennica VI klasy SP w Kobyli zdobyła 47 punktów na 50 możliwych i uplasowała się na pierwszym miejscu wśród 67 finalistów z całego województwa. Ola była w tym gronie jedyną reprezentantką powiatu raciborskiego. Był to już jej drugi udział w konkursie. W zeszłym roku dziewczynka również zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. – W tym roku pytania były dużo trudniejsze. Trzeba było np. odpowiedzieć, gdzie żyją dane zwierzęta, były też pytania o parki narodowe. Moim celem było zdobycie 40 pkt, ale na pierwsze miejsce nie liczyłam. To było wielkie zaskoczenie – mówi Ola. Do konkursu przygotowywała się przez trzy miesiące. Przeczytała m.in. „Opowieści z Narnii” i „Księgę dżungli”. – Moim ulubionym przedmiotem w szkole jest matematyka i z tym nie miałam problemów. Interesuję się też zwierzętami, zwłaszcza afrykańskimi. Czytam o nich w Internecie i encyklopedii. W domu mam kota, psa i rybkę – opowiada Ola.

Jedną z nagród jest to, że zdolna uczennica nie będzie musiała zdawać sprawdzianu na zakończenie VI klasy. Dziewczynkę przygotowały do konkursu nauczycielki: Anna Klyszcz, Ksenia Pochwyt, Helena Kocjan oraz dyrektor ZSP w Kobyli Joanna Kolarczyk. Podkreślają, że uczennica jest niezwykle zdolna, ale też bardzo pracowita. Ma już na swoim koncie wyróżnienia w konkursach literackich. Zwycięstwo w konkursie interdyscyplinarnym jest uwieńczeniem jej dotychczasowej pracy.

(e.Ż)

  • Numer: 13 (832)
  • Data wydania: 25.03.08