Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

W sercu Italii

26.02.2008 00:00
W piątek, 22 lutego, przybyli do DK „Strzecha” mogli się przenieść do magicznej Italii.

A to za sprawą  slajdowiska zatytułowanego „Beczką pomiędzy cyprysami – w sercu prawdziwej Italii” autorstwa Marka Rapnickiego. – Ludzie, którzy byli tam raz, zakochują się w tej krainie – mówił o Włoszech autor fotograficznego pokazu, który poza tym, że wpisał się w rytm slajdowisk Rosynantu, stanowił drugi wieczór Klubu Przyjaciół Italii Amicus, zawiązanego 3 listopada zeszłego roku.

– Bardzo mi miło, że reaktywowany przez nas cykl slajdowisk cieszy się powodzeniem – powiedział na samym wstępie Dawid Wacławczyk, który zapowiedział pokaz fotografii wykonanych  przez Rapnickiego podczas rodzinnej podróży starym mercedesem.

Marek Rapnicki we Włoszech był 2 lata temu i zdjęcia z tej wyprawy miał już okazję prezentować na festiwalu Wiatraki. – Do Rzymu z moją rodziną dojechałem w 2 miesiące po śmierci naszego papy ukochanego – wspominał autor slajdowiska. – Szczególnym zdjęciem jest dla mnie to, na którym mój synek owinięty jest w polską flagę. Ta fotografia wzrusza mnie do dziś – zdradził nam Marek Rapnicki.

(JaGA)

  • Numer: 9 (828)
  • Data wydania: 26.02.08