środa, 29 maja 2024

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

W ołomuńcu

13.11.2007 00:00
Kilku osobowa grupa uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego startowała, 10 listopada, w XXXVII już Mityngu im. Jana Opletala w Ołomuńcu.

W zawodach rywalizowało 19 drużyn. To od wielu lat trwający kontakt naszej szkoły z silnym ośrodkiem pływackim w Czechach. Pierwszy start na długiej pływalni trzeba ocenić dobrze – powiedział wicedyrektor SMS-u Piotr Krużołek.

Raciborzanie w klasyfikacji końcowej zajęli czwarte miejsce. Indywidualnie najkorzystniej zaprezentowała się Paula Żukowska (trener Ewa Lewandowska), która zajęła drugie miejsce na 100 m st. grzb. (1.10,29) i trzecie na 200 zm (2.28,01). Drugą lokatę na 50 m st. grzb. (0.32,35) wywalczyła Beata Winogradów (trener Maria Gawliczek). Zawody rozegrano na pływalni 50-metrowej.