Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Kolarski festiwal

09.10.2007 00:00
W Pietrowicach Wielkich odbyło się VI Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Wójta pod patronatem Starosty Raciborskiego.

Kolarze ścigali się na trasie okrężnej liczącej 1300 m jedno okrążenie, w zależności od kategorii wiekowej mieli do pokonania od 10 okrążeń w kategorii Młodziczka do 30 okrążeń w kategorii Junior i Orlik. Do Pietrowic Wielkich zjechali medaliści Mistrzostw Polski oraz najsilniejsze polskie grupy kolarskie – w sumie 147 kolarzy z 21 klubów. Dla kategorii Juniorka Młodsza i Juniorka były to Mistrzostwa Śląska. W kat. dziewczyny niestowarzyszone rocznik 1995 i młodsze zwyciężyła Emilia Strzeduła – ZSP Pawłów, w kat. chłopcy szkół podstawowych  wygrał Daniel Kolonko ZSP Pawłów. W Juniorkach Młodszych zawodniczka UKS 7 Racibórz Agnieszka Zając zajęła w tej kategorii 6 miejsce. W kat. junior młodszy zwycięzca – złoty medalista MP tylko 2 punktami wyprzedził Szymona Strzedułę UKS 7 Racibórz. Wśród juniorów Martin Herzog był 6, a Tomasz Strzeduła 8.