Strzeduła wysoko w wysokich górach

11.09.2007 00:00
Kolarz UKS 7 Racibórz Szymon Strzeduła (na zdjęciu) rywalizował w Górskich Mistrzostwach Polski w Wysowej (Bieszczady), które odbyły się na przełomie sierpnia i września. W wyścigu juniorów młodszych, na dystansie 82 km, w stawce 228 zawodników sportowiec z Pawłowa zajął 14 miejsce.

– Zjechało się mnóstwo kolarzy z kategorii, w której jeździ syn. Wielu z nich nie ukończyło tego trudnego wyścigu. Trasa rzeczywiście zasługiwała na rangę mistrzostw krajowych.
Sędziowie sklasyfikowali tylko 89 zawodników, bo reszta została zdublowana – relacjonuje działacz raciborskiego klubu Alojzy Strzeduła.

W kategorii junior Łukasz Piela był 51, a juniorka Agnieszka Zając zajęła w swojej kategorii 18 lokatę. Wśród orlików na 16 pozycji uplasował się pawłowianin Łukasz Strzeduła (reprezentuje aktualnie Błękitnych Koziegłowy).