Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Piłkarzyki z polityki

28.08.2007 00:00
W pokazowym meczu „żywych piłkarzyków” urzędnicy miejscy na Rynku pokonali powiatowych 5:4. Zwycięskiego gola strzelił radny Eugeniusz Wyglenda (kiedyś napastnik Odry Wodzisław).

Do obu bramek trafiał wicestarosta Andrzej Chroboczek, autor jedynego w meczu „samobója”. W drugiej połowie miejsca w obronie zajęli prezydenci Mirosław Lenk i Wojciech Krzyżek. – Nie chcieli nas dopuścić do ataku – śmiał się po meczu Lenk. – Wolę rower i tenis ziemny, ale dobrze się bawiłem – oznajmił wiceprezydent. Strzelec dwóch goli Jerzy Kwaśny zastanawiał się po spotkaniu czy nie sprowadzić podobnego boiska na kąpielisko w Oborze, w przyszłym sezonie. – Widziałem modele dmuchane, bardziej pasujące na basen – poinformował. Radny powiatowy Leonard Malcharczyk wpadł na pomysł by raciborskie Centrum Kształecenia Ustawicznego wykonało takie boisko, które będą wypożyczać gminy na festyny. Najmłodszy radny w naszym powiecie Łukasz Kocur trafił do bramki dwukrotnie. – Dużo grałem w futbol jako pomocnik w LKS Owsiszcze – wspominał. 

(m)

  • Numer: 35 (802)
  • Data wydania: 28.08.07