Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

RSS

Bulwary marzenie

21.08.2007 00:00
10 tys. zł nagrody dostanie raciborski architekt Zdzisław Męczarski za najlepszą, zdaniem magistratu, koncepcję zagospodarowania bulwarów nadodrzańskich.

Można ją obejrzeć i skomentować na portalu nowiny.pl. Zdzisław Męczarski proponuje skatepark przy lodowisku, przystań ze sceną letnią i plażę w sąsiedztwie nieczynnej restauracji pod zamkiem, dalej mają być plac sportowy i plac zabaw, ścieżka zdrowia, a przy cmentarzu żołnierzy radzieckich przystań motorowa. Naprzeciwko SMS-u zaprojektowano rowerowy tor przeszkód, a na miejscu i w sąsiedztwie starych stajni huzarskich ośrodek jeździecki. Wzdłuż całego prawego brzegu Odry ma biec ścieżka rowerowa, a przy moście zamkowym, obok pomnika Matki Polki, rozpościerać się terasa widokowa. Koncepcja uwzględnia już aquapark za kortami OSiR-u. Nie ma wątpliwości: Racibórz wzbudziłby zazdrość sąsiadów, gdyby plan udało się wcielić w życie (ma to kosztować do 2 mln zł). Prezydent liczy, że pomoże Bruksela.

(waw)

 

SPROSTOWANIE

Uprzejmie dziekuję za informację zamieszczoną w Nowinach Raciborskich w dniu 21.08.2007r, o wygranym przez moją firmę „INWESTPROJEKT” konkursie na Projekt Bulwarów Nadodrzańskich. Jednocześnie proszę o sprostowanie w sprawie autorstwa projektu. Projekt był wykonany w mojej pracowni „INWESTPROJEKT”, której jestem właścicielem. Osobiscie zaangażowany w twórcze działanie i realizację plansz konkursowych był architekt raciborski arch. Grzegorz Bula, który jest autorem koncepcji i może udzielić wszelkich. informacji na temat swojego pomysłu pod numerem tel. 693 93 93 62 lub 032 / 415 31 78.

Z wyrazami szacunku
mgr inż. arch. Zdzisław Męczarski
Prezes „INWESTPROJEKT”

  • Numer: 34 (801)
  • Data wydania: 21.08.07