Niedziela, 2 czerwca 2024

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Wybrała ekstraligę

07.08.2007 00:00
Była Mistrzyni Polski w barwach Unii.

Występująca w defensywie Kamila Darda jest nową zawodniczką zespołu z Raciborza.

21-letnia studentka krakowskiej AWF zdobywała Mistrzostwo Polski (halowe i na trawie) z Medykiem Konin. – Kiedy podjęłam studia w Krakowie, zgłosiłam się do tutejszej drużyny Podgórza Kraków. Przez dwa lata grałam tam dla przyjemności – mówi Kamila Darda.

– Wierzę, że przebiję się do pierwszej jedenastki. Widzę w Unii swoją przyszłość. Znam poziom ekstraligi i wiem, że raciborzanki poradzą sobie w tej klasie – mówi nowa piłkarka Unii. Darda grywała w reprezentacji Polski U-19. – Nie byłam tam podstawową zawodniczką, Występowałam w półfinałach ME – wspomina zawodniczka.

Do gry w zespole z Raciborza aspiruje 15-letnia Gabriela Parma. To córka Polaka i Czeszki mieszkająca w Gorzyczkach. Grała w drużynie dziewcząt w czeskim Hluczynie. Występowała w obronie.

– Darda przejdzie do Unii na pewno, załatwiam ostatnie formalności. Co do Czeszek, bo są dwie, to nie widziałem ich w akcji. To młodziutkie dziewczęta, podobnie jak Roksana Dziadek. Wszystkie mają duże szanse na grę w naszym młodzieżowym zespole. W Unii będą mogły się rozwinąć – mówi trener Remigiusz Trawiński.

ma.w

  • Numer: 32 (799)
  • Data wydania: 07.08.07