Ranking matur 2007
W II LO na 224 maturzystów egzaminu nie zdała tylko jedna osoba. Powiodło się więc 99,55 proc. To najlepszy wynik wśród raciborskich szkół ponadgimnazjalnych.
W minionym roku odsetek ten wyniósł w „Mickiewiczu” 98,6 proc. i też był najwyższy w Raciborzu.
– Nasz system przygotowań się sprawdza. Uczeń już w drugiej klasie wybiera przedmioty, które chce zdawać. Z początkiem trzeciej klasy rozpoczyna się praca w grupach. Nauczyciele zbierają jak najwięcej informacji i materiału, stawiają uczniom większe wymagania z przedmiotów maturalnych – mówi zadowolony dyrektor Leszek Wyrzykowski.
W innych szkołach też odnotowano bardzo dobre wyniki. W I LO na 240 osób nie zdały trzy (proc. zdających 98,75 proc.). Kolejny raz dobrze wypadli absolwenci technikum w „Mechaniku” – na 108 zdało 105 (97,22 proc.).
Nasze szkoły są po prostu dobre – mówi starosta Adam Hajduk, podkreślając, że powiat jako organ założycielski nie żałuje dla placówek pieniędzy i to przynosi efekty. – Mamy dobrą ofertę, z której korzystają także uczniowie z sąsiednich powiatów, niezłą bazę i pomoce dydaktyczne – dodaje Hajduk. W przyszłym roku odpowiedzią na potrzeby rynku pracy ma być uruchomienie kształcenia na kierunku mechanizator rolnictwa.
Gosia Urbańczyk absolwentka II LO
Na maturze, oprócz polskiego, zdawałam angielski (podst.) oraz biologię (rozszerz.). Tegoroczny egzamin dojrzałości nie należał do najtrudniejszych, choć był oceniany surowiej aniżeli w latach poprzednich. Moim marzeniem są studia pielęgniarskie we Wrocławiu. Niestety, na wyniki rekrutacji muszę jeszcze poczekać.
Michasia Kozub ukończyła I LO
Zdawałam historię na poziomie rozszerzonym i język angielski na poziomie podstawowym. Historia była trudna w porównaniu do ubiegłorocznego arkusza. Natomiast angielski był na stałym poziomie. Dostałam się na filologię polską na UŚ do Katowic, choć pierwotnie miała to być psychologia. Nie żałuję jednak swojego wyboru.
Paweł Świerczek abiturient „Kasprowicza”
Maturę 2007 wypada chyba zaliczyć do tych łatwiejszych. Choć, jak zwykle, niektórym maturzystom dopieczono (zwłaszcza tym zdającym historię). Niewielu narzekało na swoje wyniki. Ja też nie narzekam. Trudno jednak przemilczeć komplikacje wynikłe z nagłych zmian w procedurach zdawania egzaminów. „Krzywa Giertycha” jest niemiarodajna i stawia nas, tegorocznych maturzystów, na przegranej pozycji przy rekrutacji na studia.
Wyniki pozostałych szkół średnich
1) Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego – liceum 95,91 proc.
2) Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego – liceum profil. 87,50 proc.
3) Zespół Szkół Ekonomicznych liceum profilowane 90,63 proc.
4) Zespół Szkół Ekonomicznych technikum 95,92 proc.
5) Zespół Szkół Budowlanych liceum profilowane 92,86 proc.
6) Zespół Szkół Budowlanych technikum 87,50 proc.
7) Zespół Szkół Zawodowych liceum profilowane 73,08 proc.
8) Zespół Szkół Zawodowych liceum, technikum 75,76 proc.
9) Zespół Szkół Mechanicznych liceum 86,36 proc.
10) Zespół Szkół Mechanicznych liceum profilowane 82,35 proc.
(waw)
Najnowsze komentarze