Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Trzy dziewczyny jadą po medale

24.07.2007 00:00
„Victoria” Racibórz wystawi na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkoatletyce trzy zawodniczki. Katarzyna Hyjek pobiegnie 100 m przez płotki.

Przed rokiem o setną sekundy przegrała walkę o złoto tej imprezy. Karolina Żebrowska będzie reprezentować nasz klub w trójskoku. Ona również rok temu zajęła drugie miejsce w OOM. Dominika Franiczek spróbuje sił w rzucie dyskiem – ona także stanęła w minionych zawodach na podium. – Wszystkie dziewczyny są zdrowe i prezentują obiecującą formę. Sądzę, że możemy liczyć na medale. Ponieważ to ich ostatni start na OOM, bo wchodzą w wiek juniorek, życzę im by wywalczyły złote medale – mówi trener Karol Szynol, opiekun Hyjek i Żebrowskiej. Dominikę Franiczek trenuje Joanna Skalik. OOM zaczyna się 25 lipca w Koszalinie.