Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

RSS

Plac mienił się w żółtym kolorze

12.06.2007 00:00
Tego jeszcze w Raciborzu nie było – mówił Piotr Morka, współorganizator.

Czy kolejne edycje Raciborskiego Biegu Profilaktycznego przyciągną masy na start?

Znany z upodobania zwłaszcza do siatkówki prezydent Mirosław Lenk popiera pomysł organizacji masowego biegu w mieście. – To bardzo pomaga w odreagowaniu stresu, no i wpływa pozytywnie na sylwetkę – zachwala urzędnik.

– Sama przyjemność – mówił na mecie, z lekką zadyszką, Jerzy Kwaśny – dyrektor OSiR. Tenisista i miłośnik gry w kręgle przypomniał, że Ośrodek organizował przed laty „Bieg po zdrowie”, ale cieszył się on słabym zainteresowaniem. – Tutaj mieliśmy głównie szkoły niejako z obowiązku startujące. Żeby udał się bieg „dobrowolny”, musiałaby być i ogromna promocja takiej imprezy i duża chęć ze strony uczestników – zauważa J. Kwaśny, który wspólnie z prezydentem, starostą, radnymi i nauczycielami tworzyli grupę „VIP”, która biegnąc wokół placu Długosza otworzyła raciborski bieg dla dzieci i całych rodzin.

– Jeszcze w szkole podstawowej trenowałam pływanie w klasie sportowej. Na kondycję więc nie narzekam. Taki bieg to dobra okazja do integracji rodziny, kolegów, znajomych. Popieram tę formę spędzania wolnego czasu – mówiła wiceprezydent Ludmiła Nowacka.

– Nawet malutkie wioski mają jakieś biegi. Pora, aby w Raciborzu taki powstał. Może za rok zorganizujemy jakiś marszobieg – zapowiada Beata Monica z UKS „Victoria” przy raciborskiej SP 15, która była głównym organizatorem imprezy. Znaną lekkoatletkę cieszyła duża frekwencja wśród uczniów szkół i gimnazjów. Optymistycznie potraktowała też zgłoszenie się klilku rodzin do biegów sztafetowych. – Nie jest źle jak na początek – mówiła uśmiechnięta.

Tego dnia biegano też w Rudniku. Tam powstał nawet nieoficjalny pomysł organizacji Biegu Gawliny – od kościoła w Rudniku do pomnika w Raciborzu. Może się uda?

Oni byli najlepsi

W najmłodszej kategorii dziewcząt na podium stanęły: Agnieszka Goniowska (SP 1), Anna Szyjka (SP 15) i Patrycja Żyła (SP 15). U chłopców z klas I-II najlepszy był Dawid Dziób z SP 3, pokonując Denisa Sukmanowskiego (SP 15) i Radosława Leksika (SP 15). Wśród dziewcząt z klas III-IV zwyciężyła Katarzyna Rogacz (SP 15) przed Karoliną Wyleżoł (SP 15) i Agnieszką Piątek (SP 15). W tej kategorii chłopców pierwszy na mecie pojawił się Kamil Banik (SP 8), za nim Piotr Święty z (ZSP 2) oraz Bartek Oświęcimka (SP 15). W najstarszej kategorii „podstawówek” wygrała Vanessa Farina (SP 8) przed Olą Freindorf (SP 15) i Dajaną Sadowską (SP 15). Chłopcy z klas V-VI docierali na metę w kolejności: Rafał Smoleń (SP 15), Mateusz Zakrzewski (SP 4) i Krzysztof Pociecha (SP 18). Rywalizację gimnazjalistek z klas I i II wygrała Justyna Święty, a wśród klas III niepokonana była Anna Brańska. U gimnazjalistów wygrywali Michał Jaroni i Martin Musiolik (wszyscy z GMS).

ma.w

  • Numer: 24 (791)
  • Data wydania: 12.06.07