Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Słowacy nas polubili

21.05.2007 00:00
Grupa raciborskich lekkoatletów z MKS-SMS "Vitoria" i Szkoły Mistrzostwa Sportowego uczestniczyła 7/8 maja w II Międzynarodowych Sokolskich Mistrzostwach. Gospodarzem imprezy było słowackie Nove Mesto.

W zawodach uczestniczyły ekipy z gniazd sokolich z Czech, Polski i Słowcji oraz drużyna z Węgier. Start w tych zawodach i sokolim święcie planowany był już rok temu. Jednak do niego nie doszło. Dopiero w tym roku mogliśmy pojechać na piękną Słowację. Przyjęto nas bardzo gościnnie i serdecznie. Słowacy chcą nawiązać stały kontakt z „Sokołem" w Raciborzu. Przywiązują oni wielką wagę do krzewienia idei sokolich - powiedział trener-koordynator „Victorii" Piotr Morka. Młodzi lekkoatleci rywalizowali w lekkoatletycznych konkurencjach na pięknym tartanowym stadionie. Pierwsze miejsca zajęli: Justyna Święty w biegu na 200 m (26,84) oraz Katarzyna Płonka w trójskoku (12,06). Na trzecich miejscach uplasowali się: Aleksandra Schatton w biegu na 3000 m (10.26,58) i Martyna Hanczerowska w biegu na 100 m ppł. (15,48).

W klasyfikacji drużynowej ekipa „Victorii" zajęła trzecie miejsce i przywiozła do Raciborza okazały puchar. Zwycieżyła Opawa przed Trenczinem.