imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Nasi juniorzy mistrzami

21.05.2007 00:00
Karol Galiński znacznie przyczynił się do wygranej Śląska w finale OOM

Olimpiadę Młodzieży wygrało Województwo Śląskie z dwoma raciborzanami w składzie.

Przyjmującego Karola Galińskiego i rozgrywającego Mikołaja Siedloka wybrano do kadry Śląska, liczącej 12 zawodników. – Już to było dla siatkarzy „Rafako” ogromnym wyróżnieniem. Wcześniej w tej reprezentacji grali od nas Michał Kamiński i Adam Nowodworski – mówi prezes klubu Andrzej Szafirski, który z działaczami oglądał w Kędzierzynie Koźlu przebieg siatkarskiej OOM.

W finale Śląsk pokonał Mazowieckie 3:2. Początek meczu nie był udany, nasze województwo przegrywało już 0:2 w setach. W połowie 3 seta na boisko wszedł Karol Galiński i według obserwatorów zmienił oblicze meczu. Syn trenera KS AZS „Rafako” rozegrał większość z 8 meczów turnieju w szóstce, a Mikołaj Siedlok wchodził na krótkie zmiany.