Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

Nie zdążył schudnąć

15.05.2007 00:00
Dwóch ciężarowców z TKKF „Belfer” miało jechać na OOM do Opola – wywalczyli kwalifikację na zawodach w Sędziszowie Małopolskim.

Rywalizowali tam zawodnicy z trzech województw. Jan Orwat i Przemysław Pajestka zajęli tam drugie miejsca w swoich kategoriach. Orwat tuż przed opolskim turniejem doznał na treningu kontuzji i nie mógł pojechać na OOM. Pajestka wziął udział w zawodach, jednak nie w kategorii, w której dawał mu duże szanse trener Fryderyk Schneider. – Przemek nie zdołał zrzucić wagi do 56 kg i zakwalifikowano go do mocno obsadzonej kategorii 62 kg.

Tam zajął tylko 10 lokatę, powtarzając wynik z eliminacji – 187 kg w dwóboju. Gdyby tyle uzyskał w kat. 56 kg, miałby złoto – mówi trener F. Schneider. W kwietniu zawodnicy z „Belfra” startowali w Mistrzostwach Śląska Juniorów do lat 20. P. Pajestka wygrał tam w swojej kategorii. Zwyciężył także Paweł Wierzbicki w kat. 94 kg – wynikiem 250 kg w dwóboju. Drugi rezultat w kat. 85 kg uzyskał Mateusz Wycisk. Czwarte miejsce zajęli: Mateusz Konecki (69 kg – 183 kg) i Rafał Stochmiałek (85 kg – 185 kg). Piąty skończył zawody Marek Stochmiałek (85 kg – 180 kg). Drużynowo „Belfer” zajął II miejsce. Klub z Raciborza wziął też udział w śląskich zawodach dla juniorów do lat 16. Drudzy byli tam Mateusz Kura (waga 69 kg i wynik 109 kg) i Krzysztof Wojcieszak (77 i 87), a trzeci Piotr Broda (62 i 121).