Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

RSS

One kochają grać w kosza

15.05.2007 00:00
Bogusława Migas tworzy w Raciborzu młodzieżową drużynę koszykarek.

Różnicą jednego kosza szkoła z Ostroga pokonała „Trzynastkę” w turnieju koszykarek.

Od ubiegłej jesieni nauczycielka Zespołu Szkół Budowlanych Bogusława Migas prowadzi treningi z grupą 30 dziewcząt. Uczy je koszykówki. – Marzy mi się, żeby je zgłosić do rozgrywek kadetek – mówi trenerka, która sama kiedyś grała w młodzieżowym zespole, u Moniki Kawalec.

Piątkowe zajęcia w ZSB (co tydzień od godz. 15.30) odbywają się dzięki przychylności starostwa i Janusza Obarymskiego z MOS. Warto, by samorząd miejski dołączył do opieki nad sekcją prowadzoną przez Migas, bo jak dotąd nie zainteresował się koszykarkami.

Trenerka z „Budowlanki” zorganizowała turniej, na który zaprosiła wszystkie szkoły w mieście. Zgłosiły się tylko trzy. – Rywalizację wygrały dziewczyny z SP 1. Tylko o jeden kosz gorsze były uczennice SP 13 – relacjonuje mecz (zakończony rezultatem 16:14) B. Migas.

Jak podkreśla doświadczona koszykarka, turniej był okazją, by porównać umiejętności trenowanych dziewcząt z tymi, które nie są szkolone. – Wygrały te, które intensywnie ćwiczą. Następnym krokiem w ich rozwoju mają być zawody na Opolszczyźnie. Sędzia ligowy Stella Adamska organizuje turniej u siebie i zaprosiła nas tam – mówi B. Migas.

Bogusława Migas – trener
Liczyłam na większe zainteresowanie. Na zajęciach mam dziewczyny z Tworkowa i Obory. Na turnieju były tyko SP 1, SP 13 i SP 4.

ma.w

  • Numer: 20 (787)
  • Data wydania: 15.05.07