Niedziela, 1 września 2024

imieniny: Bronisławy, Idziego, Bronisza

RSS

Mocne mięśnie, smukłe ciało

17.04.2007 00:00
Nie słabnącym powodzeniem cieszy się callanetics, organizowany przez Akademię Zdrowia w Raciborzu.

Zajęcia odbywają się przy ul. Żółkiewskiego 22. Jest to świetna forma treningu dla każdego i w każdym wieku.

Głównym zadaniem zestawu ćwiczeń jest rzeźbienie sylwetki, ujędrnianie ciała i poprawa ogólnej formy oraz kondycji fizycznej.

Callanetics opracowała Callan Pinckney. Najpierw zdobywał swoją popularność za Oceanem, a później dotarł także na Stary Kontynent. Składa się z prostych ćwiczeń o niskim poziomie złożoności, jednak poprawnie wykonywane figury i formy gimnastyczne cechują się wysoką intensywnością o umiarkowanej dynamice, dlatego też, w przeciwieństwie do wielu ćwiczeń aerobowych czy klasycznej gimnastyki, szybciej widoczny jest efekt – utrata zbędnych kilogramów i jędrne ciało. Mimo iż ćwiczenia te są intensywne, efekty przynieść może jedynie konsekwentne i regularne ich wykonywanie. Nieprawdą byłoby twierdzenie, że callanetics jest cudowną receptą, dzięki której po jednej sesji osiągnie się upragnioną sylwetkę. Skuteczny program callanetics przeznaczony dla osób podejmujących walkę z otyłością powinien być realizowany co najmniej dwa razy w tygodniu przez godzinę.

– Od października przychodzę regularnie na ćwiczenia. Dzięki nim mam przede wszystkim lepsze samopoczucie. Straciłam też na wadze. Przy mojej pracy – siedzącej – jest mi to potrzebne. Stałam się bardziej sprawna, radosna – mówi Jolanta Obuchowska, uczęszczająca na ćwiczenia w Raciborzu. – Callanetics modeluje sylwetkę, sprawia, że chód staje się bardziej sprężysty. To nic trudnego, trzeba tylko systematycznie chodzić, a efekty będą na pewno widoczne – dodaje Teresa Szpajke.

Zajęcia przy ul. Żółkiewskiego odbywają się w poniedziałki i piątki o godz. 18.00. Przychodzi na nie ok. 40 osób. Najmłodsza ma 12 lat, najstarsza – 62 lata. Można do nich dołączyć. Składka statutowa wynosi 5 zł miesięcznie.

(e)

  • Numer: 16 (782)
  • Data wydania: 17.04.07