Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Wyczynowcy ze szkoły

10.04.2007 00:00
W turnieju rejonowym tenisa stołowego najlepsi byli uczniowie, którzy grają na co dzień w klubach ligowych.

Najlepsi gimnazjaliści grają regularnie w IV lidze, więc turniej rozstrzygnął się wśród zawodników klubowych

– To szkolne zawody klubów – określa celnie finały rejonowe Bogusław Niestrój, nauczyciel wf z Lysek. Na wyższych szczeblach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego grają jeszcze lepsi, bo drugoligowi tenisiści. W raciborskim MOS-ie zwyciężyło Gimnazjum z Kuźni Raciborskiej, dzięki wynikom indywidualnym Wojciecha Synowca i Cezarego Puzio. Szkołę reprezentował też Marek Berent. – Trenuje nas doświadczony Feliks Cieśla w UKS „Junior”. Grywam często w turniejach, ostatnio w Pszowie byłem 30 na 180 startujących tam zawodników – twierdzi Wojciech Synowiec.

Niezwyciężone w Raciborzu Gimnazjum nr 5 w zawodach rejonowych było dopiero czwarte. Tę drużynę prowadzi Anita Dąbkowska. – Grałam w ping-ponga 10 lat w BKS „Stali” Bielsko, w II lidze. Miłość do tenisa pozostała. Szukam talentów wśród uczniów w dorocznym turnieju w naszym gimnazjum. Kiedyś chciałam założyć klub w Raciborzu, ale się nie udało – przyznaje była zawodniczka.

Rywalizację dziewcząt wygrała kolejny raz z rzędu drużyna z Krzanowic, tym razem w składzie: Agnieszka Kudela, Martina Koczy, Michaela Hasse i Magdalena Baszton. Trzecie w rejonie były dziewczyny z Gimnazjum nr 3: Karolina Chacko, Olga Fikier, Simona Musioł i Justyna Władarz. Ich opiekunem była Anna Kotala.

Zbigniew Szymański nauczyciel z Krzanowic
W finałach wojewódzkich mieścimy się w dziesiątce, na 16 uczestników. Z przeciwniczkami z czołowych klubów Śląska nasze dziewczyny nie mają szans. Nasz  poziom i tak się podniósł dzięki KS Bojanów.

Kamil Brudek Gimnazjum z Lysek
Mam teraz piętnaście lat, a w tenisa gram już trzeci rok w sekcji ping–ponga „Dębu” Gaszowice. Mój wujek Jacek Czogalla jest tam prezesem, tak tam trafiłem. Jak dotąd mój największy sukces to wygrane zawody w powiecie rybnickim. Od razu widać kto ćwiczy w klubie, przeciw takim zawodnikom grało mi się najtrudniej na zawodach rejonowych.

ma.w

  • Numer: 15 (781)
  • Data wydania: 10.04.07