Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Interpelacje

03.04.2007 00:00

Jan Matyja
Zgłosił brak przejść dla pieszych w okolicy skrzyżowania w Markowicach. – Ludzie chodzą tamtędy na przełaj. Obok siebie znajdują się w tym miejscu apteka, kościół i restauracja, a w związku z objazdem krzyżują się tu teraz aż cztery ruchliwe trasy – podkreślał radny.

Zbigniew Barto
Według radnego komisje Rady powinny obradować po godzinach pracy. – Jestem niezbędny na swoim stanowisku i nie mogę go opuścić przed 15.00, a moja komisja obraduje wcześniej. Sowicie wynagradzani za pracę społeczną nie wykonujmy jej kosztem zatrudnienia.

Marceli Klimanek
Zwrócił uwagę na wzmożony ruch drogą na Krzyżanowice. – Ciągną tamtędy wielotonażowe karawany. Mały mostek w Bieńkowicach nie wytrzyma takiego obciążenia – mówił. Radni apelowali do starosty, by zwrócił się do Komendanta Policji o częstsze patrole w tym rejonie.

Krzysztof Ciszek
Zauważył niszczejący i rozkradany budynek przy ulicy Bosackiej, przyszłą siedzibę Policji. – Wyłamano tam ogrodzenie, pełno jest śmieci i szkła, i różnych odpadów. Po oknach pozostały tylko fragmenty. To ponury widok, a w pobliżu jest przedszkole – podsumował Ciszek.

Henryk Panek
Zaniepokoił się przypadkami sepsy w województwie opolskim. Radni powinni zapoznać się z tym problemem. Chciałby też wiedzieć, czy raciborski szpital jest przygotowany na wystąpienie sepsy. – To się bardzo łatwo przenosi – mówił zaniepokojony radny.

  • Numer: 14 (780)
  • Data wydania: 03.04.07