Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Historyczna wygrana gimnazjalistów z jedynki

20.03.2007 00:00
Pasjonat koszykówki wychowuje grupę chłopców równie zapalonych do „kosza” jak nauczyciel.

Wyrosła nowa siła koszykarska w szkolnym sporcie. G1 górowało nad rywalami.

Nawet po 50 punktów przewagi uzyskiwali podopieczni Arkadiusza Galdii w meczach z rówieśnikami. W finale tegorocznej ligi szkolnej pokonali w MOS–ie Gimnazjum nr 2 (opiekun Tomasz Trzęsiński) 60:24.

Sukces jakiego G1 jeszcze w koszykówce nie osiągnęło jest zasługą pracującego w szkole drugi rok Arkadiusza Galdii.  – Objąłem pierwszy rocznik i cierpliwą pracą osiągnąłem z chłopakami te wyniki – mówi nauczyciel.  Wspomina, że tak jak on teraz „zaraża” pasją podopiecznych, tak samo jego zainteresował koszykówką Kazimierz Stępień w raciborskim SMS–ie. – Na katowickim AWF zrobiłem specjalizację z koszykówki. Korzystałem tam z wiedzy takich specjalistów w tej dyscyplinie jak Mikołajec i Litkowycz – informuje 27–letni A. Galdia.

Nauczyciel z G1 chce tak jak Piotr Michalak w ZSO 1 wprowadzić drużynę do Amatorskiej Ligi Koszykówki w Raciborzu. Galdia grał w ALK przed dwoma laty w barwach „Amru”. Choć jest instruktorem koszykówki, nie chciałby podjąć się trenowania żadnej z drużyn. – Ciężko byłoby prowadzić grupę swoich kolegów. Lepsze efekty osiągnę z młodzieżą – uważa Arkadiusz Galdia. W zwycięskiej drużynie G1 wyróżnia zwłaszcza Dariusza Skoniecznego.

ma.w

  • Numer: 12 (778)
  • Data wydania: 20.03.07