Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Fantastyczny świat gier

27.02.2007 00:00
Nie komputery, a gry planszowe z gatunku fantasy mogą być lekarstwem na nudę.

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Kasprowicza odbył się Games Room, czyli Dzień Gier Planszowych. Został zorganizowany przez Raciborski Klub Miłośników Fantastyki i RPG „Bastion”. Na całodzienne spotkanie przybyło dwudziestu uczestników, gimnazjalistów, licealistów i studentów. Były nie tylko gry planszowe, ale i karciane.

Członkowie „Bastionu” spotykają się w bibliotece w każdy czwartek o godz. 16.00. Mile widziani są wszyscy, którzy kochają science fiction i  książki o tematyce fantasy, no i oczywiście lubią gry. – RPG pomagają w rozwoju wyobraźni, słownictwa. Polegają na tworzeniu scenariusza i opowiadaniu, tworzeniu postaci. To gra w role.  Zachęcają do sięgnięcia po książkę, bo  trzeba do nich przygotować się przez lekturę. Im lepiej odegra się swoją rolę, tym większa satysfakcja z gry – mówi Danuta Jagiełło–Muscat, prowadząca klub.

Co roku, w sierpniu, organizowany jest Konwet Goblikon – impreza trwająca parę dni. Zapraszani są na nią goście, znani pisarze. W 2004 r. był nim Feliks W. Kres i Jerzy Rzymowski, w 2005 r. Andrzej Pilipiuk, Jerzy Rzymowski, Marcin Przybyłek, w 2006 r. Eugeniusz Dębski. W tym roku zaproszeni są Marcin Przybyłek i Witold Jabłoński. Będzie to konwent o tematyce ściśle science fiction pod hasłem „Stacja kosmiczna last hope”.

Sonda - Fantasy jest OK.

Wojtek Litwinowicz
Jestem licealistą. Lubię gry planszowe. Pobudzają wyobraźnię. Zafascynowałem się nimi rok temu, będąc u kolegi. Dowiedziałem się niedawo, że w bibliotece ma odbyć się Games Room. Dlatego przyszedłem. Lubię literaturę fantasy.

Aleksander Jagiełło
W RPG gram od ośmiu lat. W gry planszowe od trzech. Tego typu imprezy, jak Games Room, integrują. Można się spotkać, porozmawiać. Na konwencie poznaję nowe osoby. To świetna zabawa. RPG stanowi odpoczynek od komputera, codziennej pracy i nauki.

Magda Wysocka
O spotkaniu dowiedziałam się od koleżanki i z ogłoszeń w szkole. Opcja spędzenia w ten sposób dnia czasu podczas ferii wydała mi się interesująca. I rzeczywiście. Jest bardzo fajnie. Większości gier nie znam, ale są bardzo ciekawe i podobają mi się.

E.H.

  • Numer: 9 (775)
  • Data wydania: 27.02.07