Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Z Torunia do Tworkowa

20.02.2007 00:00
Uczniowie obchodzili urodziny i pogłębiali wiedzę o swym patronie.

Tworków Szkoła, nim pożegnała na okres ferii  swych podopiecznych, 9 lutego uroczyście uczciła święto swego patrona. Od 34 lat nosi ona nazwę Mikołaja Kopernika, który 19 lutego obchodziłby swe 534 urodziny. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, rodzice i przedstawiciele gminy Krzyżanowice wzięli udział w akademii, nad którą czuwała Agnieszka Keller.

Na wesoło przedstawiony życiorys i największe osiągnięcia toruńskiego naukowca były prawdziwą, lecz przyjemną lekcją wiedzy. Do imprezy uczniowie przygotowywali się przez 2 tygodnie. Były audycje w szkolnym radiowęźle, poświęcone osobie patrona lekcje i  gazetka. Na zakończenie uroczystości odbył się konkurs wiadomości o astronomie, poprowadzony przez Justynę Książek, nauczycielkę.    

Markus Sedlaczek
Że Mikołaj Kopernik jest patronem mojej szkoły, wiedziałem już dawno. Powiedziały mi siostry i pani na lekcji.

Denis Juraszek
O Koperniku mówiła mi kuzynka i dowiedziałem się też o nim na apelu w szkole.

Grzegorz Drajok
O patronie naszej szkoły wiem dużo. Wiem, że wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię. To znaczy, że ziemia obraca się wokół Słońca. 

Weronika Krupa
Mikołaj Kopernik rysował mapy i obserwował gwiazdy. Urodził się w Toruniu. Wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię, ale to trochę trudne do wytłumaczenia.

B.S.

  • Numer: 8 (774)
  • Data wydania: 20.02.07