Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Ekonomistki i lekkoatletka

06.02.2007 00:00
Triumfatorkami szkolnych rozgrywek w siatkówce są dziewczyny z ZSE. Lata pracy z siatkarkami owocują wynikami w mieście i rejonie.

To już pięć lat jak Jolanta Hyjek z Zespołu Szkół Ekonomicznych prowadzi szkolną drużynę siatkarską. Dotąd największym osiągnięciem był udział w półfinale wojewódzkim rozgrywek ŚSZS i parokrotne zwycięstwo w turnieju mikołajkowym organizowanym przez Starostwo Powiatowe. – Drużyna jest teraz mocniejsza. Głównie za sprawą Klaudii Nagler, czołowej zawodniczki UKS Krzanowice – mówi J. Hyjek.

Poziom szkolnej siatkówki podniósł się znacznie dzięki siatkarkom z krzanowickiego klubu. Najwięcej jest ich w Zespole Szkół Zawodowych i Zespole Szkół Ekonomi-cznych.

– Ciężko grało nam się już w eliminacjach, ale wygrałyśmy po 3:0 i z Ekonomikiem i z II LO. Myślę, że przeciwnik z Czerwionki jest nawet słabszy niż raciborskie drużyny – przewidywała przed finałem J. Hyjek. Nie pomyliła się – jej dziewczyny gładko wygrały 2:0 i zagrają znowu w półfinale wojewódzkim. Co prawda tam czekają przecziwniczki  z Jastrzębia czy Rybnika szkolone w drugoligowych klubach, ale dopóki piłka w grze...

Starostwo Powiatowe w nagrodę za dobrą postawę w zawodach rejonowych obdarowało dziewczęta kompletem strojów sportowych.

Nauczyciel ZSE Jolanta Hyjek pochodzi z Wielkopolski. W Turku, gdzie chodziła do podstawówki, grała w szkolnej drużynie, która wywalczyła w siatkówce Mistrzostwo Polski. Później z tą dyscypliną miała mniej do czynienia.  Hyjek jest absolwentką warszawski-ej Akademii Wychowania Fizycznego i trenerem II klasy. Wcześniej ukończyła raciborski SMS, będąc w jednej klasie ze słynnymi ludźmi nie tylko polskiego sportu – Pawłem Słonimskim (pływanie) i Arkadiuszem Skrzypaszkiem (la). Była zdolną lekkoatletką, brązową medalistką Mistrzostw Polski w biegu na 800 m. Od lat jest cenioną organizatorką miejskich imprez sportowych związanych z siatkówką.

ma.w

  • Numer: 6 (772)
  • Data wydania: 06.02.07