Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Mała głowa a potrafi

30.01.2007 00:00
Ciekawe  zdolności przedszkolaka z Raciborza.

– Liczyć nauczyłem się z komputera, bo chciałem przejść do następnego etapu gry, a ona wymagała rozwiązywania coraz trudniejszych przykładów z dodawania i odejmowania – tłumaczy Kubuś Klohsek, przedszkolak z Raciborza.

Kuba ma 6 lat, uczęszcza do PP 23 przy ul. Mysłowickiej. Biegle dodaje, odejmuje i mnoży, lubi rozwiązywać długie równania. Przyznaje, że ma problemy z dzieleniem. – Nie mogę tego rozpracować, powoli mi to idzie – wyjaśnia. Najbardziej lubi dodawać. – Kubuś bardzo ładnie rozwiązuje działania, długo się nie zastanawia, wynik podaje natychmiast – opisuje Judyta Kwaśnica, wychowawczyni malucha.  Mały matematyk zna  tabliczkę mnożenia tylko do 30, więc opracował swoją metodę liczenia  – mnożenie zamienia na dodawanie, żeby obliczyć bardziej skomplikowane działania. – W przedszkolu poznałem dopiero cyferkę 7, ale literki znam już prawie wszystkie – wyjaśnia malec. Mama Kuby uważa, że syn odziedziczył te zdolności po ojcu. – Mąż w młodości interesował się naukami ścisłymi – dodaje. Kubuś lubi matematykę, chociaż tak naprawdę nie zna  do końca jej zasad. Rodzina często go przepytuje, a on podaje wyniki bardzo szybko i rzadko robi błędy. – Wszystkie działania wykonuję w pamięci, bo nie potrafię jeszcze dobrze pisać. Najlepiej jak przykłady są na ekranie komputera – tłumaczy maluch.

B.G.

  • Numer: 5 (771)
  • Data wydania: 30.01.07