Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Przymiarki mistrzyni

23.01.2007 00:00
W kobiecej „Unii” ma grać kolejna kadrowiczka. Z tygodniową wizytą w raciborskim klubie przebywała zawodniczka „Medyka” Konin Paulina Rytwińska.

To podstawowa piłkarka pierwszej reprezentacji Polski, wielokrotna mistrzyni kraju z tą drużyną w rozgrywkach halowych i wicemistrzyni w rywalizacji ekstraligowej. – W piłkę nożną gram od szkoły podstawowej, w Koninie to bardzo popularna dyscyplina (drużyna kobieca istnieje tam już ponad 20 lat). Skończył mi się kontrakt z „Medykiem” i szukam nowego klubu – powiedziała nam P. Rytwińska. Stara się o nią nie tylko „Unia”, jednak to ofertę klubu z Raciborza bierze ona pod uwagę najpoważniej. – Myślę jeszcze o propozycji z Częstochowy – przyznaje.

Z unitek najlepiej zna Darię Kasperską – z klubu (grała z nią w „Czarnych” Sosnowiec) i kadry narodowej. Pamięta też z obozów reprezentacji Hannę Konsek i Martę Sęgę.

Rytwińska ma 25 lat, pochodzi z Konina, gra na pozycji stopera. Od pięciu lat jest podstawową zawodniczką reprezentacji, wcześniej była podporą kadry U-19.

– „Unia” to ciekawy zespół. Wierzę, że z nią mogę powalczyć wkrótce o mistrzostwo kraju, co jest moim największym marzeniem – mówi piłkarka.

ma.w

  • Numer: 4 (770)
  • Data wydania: 23.01.07