Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Roztańczone fanki z pomponami

23.01.2007 00:00
W I LO działa grupa czirliderek. Dziewczyny kibicują kolegom ze szkoły, ale przede wszystkim siatkarzom II-ligowego „Rafako”. Ich popisy można oglądać podczas meczów siatkówki w Hali OSiR. Debiutowały  podczas szkolnych rozgrywek koszykówki dziewcząt.

– Pod moją opieką ćwiczy 12 dziewcząt, 6 w starszej i 6 w młodszej grupie – wylicza Joanna Sokołowska ucząca wf w I LO. – Na zajęciach SKS prowadziłam aerobik, ale znalazły się chętne na tańce z pomponami podczas wydarzeń sportowych. Odtąd ciągle się rozwijamy – cieszy się J. Sokołowska. Niektóre dziewczyny uczą się jeszcze w Gimnazjum Dwujęzycznym (w ramach ZSO 1, gdzie jest też I LO). Zespół tworzą: Agnieszka Małys, Wiktoria Jezusek, Magdalena Otlik, Marta Gaj, Aleksandra Górka i Aleksandra Pardowska (w tej kolejności, od lewej, widać je na zdjęciu).

Joanna Sokołowska jest absolwentką AWF w Katowicach i trenerką II klasy w akrobatyce sportowej. Wcześniej była zawodniczką gimnastycznej sekcji klubu z Olkusza, słynnego w całym kraju. – Z koleżankami zdobywałam Mistrzostwo Polski w trójkach gimnastycznych. W latach osiemdziesiątych wywalczyłam również czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata juniorów.

ma.w

  • Numer: 4 (770)
  • Data wydania: 23.01.07