Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Wyśpiewała Grand Prix

02.01.2007 00:00
Odkryto niezwykły talent młodej wokalistki. Raciborzanka Emanuela Kuziel zdobyła 15 grudnia Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Spotkanie Kultur” w Piotrkowie Trybunalskim.

Jury: Leszek Wójtowicz (przewodniczący), Dorota Ślęzak i Tomasz Kmiecik z krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” uznali Emanuelę za zdecydowanie najlepszą wokalistkę spośród zakwalifikowanej do finału jedenastki wykonawców. Emanueli na pianinie towarzyszył Tomasz Behra. Wspólnie zaprezentowali trzy utwory: Miasteczko Bełz i Sztuczny miód do słów Agnieszki Osieckiej oraz Powrót sentymentalnej panny „S” Jacka Kaczmarskiego.

Emanuela Kuziel jest solistką Klubu Poezji Śpiewanej „Atlantyda”, działającego pod kierunkiem Ireny Hlubek przy Raciborskim Centrum Kultury. Najlepiej czuje się w repertuarze piosenki poetyckiej, aktorskiej, gdzie może wyrażać emocje. Lubi piosenki Osieckiej, Kaczmarskiego, z repertuaru Starszych Panów i „Piwnicy pod Baranami”. Przyszłości ze śpiewaniem nie wiąże. - To moja pasja i chciałabym to dalej robić, ale nie zawodowo. Zdobycie najwyższego wyróżnienia w Piotrkowie Trybunalskim było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Naprawdę na to nie liczyłam - zdradza. W 2004 r. brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii poezji śpiewanej. Doszła do III etapu - wojewódzkiego.

(e)

  • Numer: 1 (767)
  • Data wydania: 02.01.07