W skrócie - powiat raciborski
Wojewoda czeka
Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego uruchomiło telefon interwencyjny, który będzie wykorzystywany do zbierania informacji o stwierdzonych na terenie województwa śląskiego nieprawidłowości w zakresie oznakowania dróg. Pod numerem (032) 20 77 163 przyjmowane będą uwagi użytkowników dróg. Telefon interwencyjny jest odpowiedzią na pismo ministra spraw wewnętrznych dotyczące konieczności zwiększenia nadzoru nad stanem oznakowania dróg w Polsce.
Z PKS do szpitala
Ryszard Rudnik od 2 stycznia jest dyrektorem szpitala. Miejsce to, przypomnijmy, zwolniło się po powołaniu na stanowisko wiceprezydenta Wojciecha Krzyżeka. R. Rudnika akceptuje starosta Adam Hajduk, uważając go za specjalistę od zarządzania i finansów. Nowy dyrektor był dawniej prezesem Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Raciborzu. Po połączeniu tej firmy z ZUiHK w Przedsiębiorstwie Komunalne Sp. z o.o. startował do fotela prezesa. Choć komisja uznała go za najlepszego kandydata, prezydent Jan Osuchowski powołał Krzysztofa Kowalewskiego. Rudnik wygrał potem konkurs na prezesa pszczyńskiego PKS-u, w którym pracował do końca grudnia. O fotel dyrektora szpitala starał się także pracownik szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych w Rybniku.
Rezygnacja
Prezydent Mirosław Lenk zrezygnował z prac w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowoczesna”. Uznał, że kolidowałoby to z jego obecną funkcją.
Dyrektor odejdzie
Mariusz Mróz - dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków sam odejdzie ze stanowiska. Prezydent zgodził się na skrócenie okresu wypowiedzenia. Wcześniej nie ukrywał, że chce dokonać w MZB zmian, w tym kadrowych. Firmę czekają przekształcenia - przekazanie zarządzania wspólnotami do innego podmiotu.
Kto pierwszy ten lepszy
Miejskie Centrum Informacji ma do rozdania prawie 1500 kalendarzy na 2007 r. Kalendarz poświęcony jest zabytkom Opawy i Raciborza. Przygotowano je w Opawie w ramach współpracy partnerskiej obu miast, a wydano za pieniądze z UE. Jak powiedziała nam szefowa MCI Magdalena Czech-Majer, kalendarz dostanie każdy raciborzanin, który przyjdzie do MCI (mieści się u wylotu Długiej na Rynek). Ważne, by zdążyć przed wyczerpaniem nakładu. MCI zapowiada też na wiosnę wydanie 18-stronicowego folderu o Łężczoku.
Ekspresem
Rada Powiatu wyraźnie przyspieszyła. Ostatnia sesja i to budżetowa, która zwykle trwała dobrych kilka godzin, tym razem zakończyła się po niecałych 2 godzinach obrad. Poza budżetem przyjęto kilkanaście innych uchwał. Na koniec była lampka szampana i noworoczne życzenia. Kolejny raz radni powiatu zbiorą się 30 stycznia (sesja poświęcona będzie nieruchomościom powiatu).
Powołany
44-letni Norbert Parys, jeszcze do niedawna zastępca wójta gminy Rudnik, a obecnie radny powiatowy, został 18 grudnia oficjalnie powołany na stanowisko etatowego członka zarządu powiatu. Będzie koordynował działalność referatów które znajdują się na pl. Okrzei (m.in. architektury i budownictwa, geodezji, ochrony środowiska oraz komunikacji). Zarząd powiatu składa się z członków nieetatowych (wybrani spośród radnych, otrzymują diety) oraz starosty, wicestarosty oraz członka etatowego, czyli na stałe zatrudnionego w Starostwie.
Dyżury radnych
Radni nowej kadencji rozpoczęli dyżurowanie. Wyborcy mogą się z nimi spotkać w każdy poniedziałek w godzinach od 15.00 do 16.00. Dyżurować będą: 8 stycznia - Marian Gawliczek, 15 stycznia - Ludwik Gorczyca, 22 stycznia - Artur Jarosz i 29 stycznia Piotr Klima.
Najnowsze komentarze