Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Wysoka Aga

05.12.2006 00:00
Raciborski ZSOMS ma nową, zdolną pływaczkę.

Pozytywnie zmotywowana, systematyczna i wykonuje wszystkie zadania. Tak mówi o niej trener.

Agnieszka Ostrowska (16 lat) do Raciborza przyjechała z oddalonego o 240 km Rawicza. Jest specjalistką stylu klasycznego o doskonałych warunkach fizycznych - 182 cm wzrostu. Reprezentuje barwy „Wodnika” Rawicz.

Na ostatnich Mistrzostwach Polski w Gorzowie pływała z najlepszymi i udało jej się awansować do finałowej „ósemki” na 50 m stylem klasycznym. Zajęła tam szóste miejsce (0.33,75) a na 200 (2.40,78) była ósma. – Jestem zadowolona z tych wyników, poprawiłam też rekordy życiowe na długiej pływalni.W styczniu będą rocznikowe mistrzostwa i będę walczyła o medale – mówi A. Ostrowska.

W Płocku na zimowych mistrzostwach wywalczyła dwa brązowe medale na 50 i 100 m „żabką”, a z letnich w Wołowie przywiozła brąz na 100 metrów. W wyborze szkoły zastanawiała się nad Poznaniem i Raciborzem. Zdecydowały o wiele lepsze warunki i dobra grupa treningowa. Uczy się w I klasie Liceum Mistrzostwa Sportowego. – Poznałam już szkołę, nowe koleżanki i kolegów. Podoba mi się tu. Lubię literaturę fantastyczną i sensacyjną. Uwielbiam jazdę na rowerze – wyznaje Agnieszka. Na naszej pływalni zobaczymy ją 8 i 9 grudnia na Mistrzostwach Śląska, a 14 i 15 grudnia podczas I Rundy Ligi SMS–ów.

Trener pływaczki Piotr Generalczyk mówi, że Agnieszka dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi. Jak na żabkarkę jest wysoka. Doskonale przygotowali ją do pływania wszystkimi stylami trenerzy z Rawicza Robert Skotarka i Maciej Waleron. Trener P. Generalczyk zastanawia się jedynie czy Ostrowska nie za późno trafiła do SMS.

MiR, zd. ma.w

  • Numer: 49 (764)
  • Data wydania: 05.12.06