Unia i Dąb o przyszłość mogą być spokojne

30.05.2006 00:00
Młodzi zapaśnicy klubów z Raciborszczyzny znów odnieśli sukcesy na zawodach.
Młodzicy juniorzy - klasycy z MKZ „Unia" Racibórz z powodzeniem walczyli w Mistrzostwach Śląska w Rudzie Śląskiej. Turniej odbył się 20 maja i wystarowało w nim 110 zapaśników z sześciu klubów. Zwyciężyli w swoich kategoriach: Arkadiusz Gucik (32 kg), Mateusz Oliwa (35 kg) i Mateusz Kliza (59 kg). Na drugim miejscu uplasowali się: Szczepan Kobylasz (35 kg), Jarosław Wieczorek (38 kg), Dawid Ersetic (53 kg), Łukasz Przybyła (66 kg) i Patryk Wramba (73 kg). Także na podium znaleźli się: Jarosław Żołtyński (38 kg, trenuje w filii „Unii" w Ocicach), Adrian Iwańczyk (53 kg) i Kamil Hadamiec (73 kg). Czwartą lokatą musiał zadowolić się Dawid Mazur, a piąte miejsce zajęli: Wadim Łaszewicz (47 kg), Patryk Lazar (53 kg) i Mateusz Pączko (59 kg). Grupę najmłodszych zapaśników „Unii" trenuje Piotr Szczeponiok, uhonorowany niedawno ministerialnym odznaczeniem za wkład w rozwój polskiego sportu. Drużynowo, dzięki 11 miejscom na podium i pozostałym blisko niego, „Unia" wygrała mistrzostwa, pokonując „Pogoń" Rudę Śląską i „Siłę" Mysłowice.

Od 19 do 21 maja reprezentanci LKS „Dąb" Brzeźnica rywalizowali w Ogólnopolskim Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym. Aż trzy pierwsze miejsca, na czterech startujących, zajęli chłopcy: Ryszard Nowak (42 kg, na zdjęciu), Paweł Drzeżdżon (47 kg, uznano go najlepszym zawodnikiem turnieju) i Jacek Bileński (66 kg). Wśród dziewcząt zwyciężyły w swoich kategoriach Sara Jezierzańska (37 kg) i Justyna Ratyńska (62 kg). Reszta zapaśniczek „Dębu" też znalazła się na podium - Joanna Grund (32 kg) była druga, tak jak Sabina Ratyńska (40 kg) i Aleksandra Iwanowska (44 kg). Trzecie miejsce zajęła Monika Ołenczyn. Trenerem „Dębu" jest Krzysztof Ołenczyn. Jesienią klub będzie gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz kolejnych zawodów regionalnych.