Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Przetrwali lata tłuste i chude

16.05.2006 00:00
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Siedliskach świętowała swoje 60-lecie.
W Restauracji „Nowa Nowomiejska” odbyły się uroczystości jubileuszowe z udziałem członków oraz pracowników spółdzielni. Obecny zarząd tworzą prezes Helena Rabiega i wiceprezes Irena Holecka. „Cieszmy się wspólnie, że nasza spółdzielnia funkcjonuje do dnia dzisiejszego, mimo trudnego rynku pracy, przy równoczesnym rozwoju sieci zagranicznych hipermarketów, jako jedyna z szeroko rozwiniętej sieci spółdzielczej okresu powojennego na naszym terenie” - mówiła na spotkaniu Helena Rabiega. Odznaką „Zasłużony dla Spółdzielczości” uhonorowani zostali: Irena Holecka, Irena Barzycka, Maria Strycharz, Małgorzata Melcz, Maria Czogała, Gertruda Stanek, Maria Til, Celina Nowicka, Gerard Baszczok i Hildegarda Kostka. Pierwszą Radę Nadzorczą tworzyli: Leopold Wilk - gospodarz z Budzisk, Józef Chorobowski - urzędnik z Kuźni, Józef Rostkowski - kierownik SP w Kuźni, Józef Kubica - gospodarz z Rudy i Paweł Depta - gospodarz z Rudy. Rada powołała pierwszy zarząd spółdzielni, w skład którego weszli: prezes Paweł Kurzeja, wiceprezes Paweł Wilk, Toborek Twardowski i Piotr Kalemba. Pracuję tutaj od 16 lat i jestem bardzo zadowolona z tej pracy - mówi Maria Czogała ze sklepu w Turzu. Gertruda Stanek pracuje w GS już 40 lat. Kiedy mnie przyjęto do pracy prezesem była pani Kurzeja - wspomina. 
 
(e.Ż)
  • Numer: 20 (735)
  • Data wydania: 16.05.06