Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Jak znaleźć specjalistę

16.05.2006 00:00
Podstawą przyjęcia do poradni jest skierowanie wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź obojętnie jakiej poradni specjalistycznej, mającego podpisany kontrakt z NFZ. Skierowanie może zawierać wskazówkę, czy pacjent powinien być przyjęty przez lekarza w trybie pilnym, tzn. poza kolejnością. W przeciwnym wypadku musi oczekiwać na termin wyznaczony przez poradnię. W dniu, w którym będzie przyjęty przez lekarza, pacjent jest zobowiązany zgłosić się ze skierowaniem i kartą czipową, a jeśli jej nie ma - z książeczką ubezpieczeniową z nr pesel i aktualnym wpisem poświadczającym zatrudnienie.
 
Poradnia Gastroenterologiczna przy ul. Gamowskiej 3 w Raciborzu (jedyna w powiecie)
Tel. 032 415 46 34
Podstawą przyjęcia do poradni gastroenterologicznej jest skierowanie wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź obojętnie jakiej poradni specjalistycznej, mającego podpisany kontrakt z NFZ. Skierowanie może zawierać wskazówkę, czy pacjent powinien być przyjęty przez lekarza w trybie pilnym, tzn. poza kolejnością. W przeciwnym wypadku musi oczekiwać na termin wyznaczony przez poradnię. W dniu, w którym będzie przyjęty przez lekarza, pacjent jest zobowiązany zgłosić się ze skierowaniem i kartą czipową, a jeśli jej nie ma - z książeczką ubezpieczeniową z nr pesel i aktualnym wpisem poświadczającym zatrudnienie.
Przyjmują lekarze z II oddziału wewnętrznego szpitala - interniści z II st. specjalizacji: Bożena Sienkiewicz, Stanisław Morawiec, Jolanta Borucka.
czynna: pn., wt., pt. 13.00-16.00
średni czas oczekiwania na poradę specjalistyczną: do 3 miesięcy. Pacjenci, którzy nagle zachorują przyjmowani są na bieżąco.
Poradnia dysponuje zapleczem diagnostycznym w zakładzie diagnostyki szpitala. Pacjenci, którzy w trakcie leczenia wymagają diagnostyki, mogą zostać poddani endoskopii górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Endoskopy są wysokiej jakości, nowoczesne, o niewielkiej grubości i dużej giętkości. Jest tu również nowoczesny kolonoskop z torem wizyjnym, który umożliwia obserwację na monitorze przewodu pokarmowego i zarejestrowanie obrazu na kasecie w celu przechowania i późniejszego porównania. Sprzęt używany do badań jest poddawany myciu i dezynfekcji w myjni automatycznej, co gwarantuje stuprocentowe zabezpieczenie pacjenta przed zarażeniem się wirusem żółtaczki.
 
Jedną z częstszych chorób podlegających leczeniu w poradni jest choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.
 
Poradnia Nefrologiczna przy ul. Gamowskiej 3 w Raciborzu (jedyna w powiecie)
Tel. 032 755 50 30
Podstawą przyjęcia do poradni nefrologicznej jest skierowanie wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź obojętnie jakiej poradni specjalistycznej, mającego podpisany kontrakt z NFZ. Skierowanie może zawierać wskazówkę, czy pacjent powinien być przyjęty przez lekarza w trybie pilnym, tzn. poza kolejnością. W przeciwnym wypadku musi oczekiwać na termin wyznaczony przez poradnię. W dniu, w którym będzie przyjęty przez lekarza, pacjent jest zobowiązany zgłosić się ze skierowaniem i kartą czipową, a jeśli jej nie ma - z książeczką ubezpieczeniową z nr pesel i aktualnym wpisem poświadczającym zatrudnienie.
Przyjmują lekarze: Aleksandra Czekajło, internista z II st. specjalizacji (w trakcie specjalizacji z nefrologii)
czynna: pn. 10.00 - 14.00 i czw. 14.00 - 18.00
 
średni czas oczekiwania na poradę specjalistyczną: do 3 miesięcy. Pacjenci, którzy nagle zachorują przyjmowani są na bieżąco.
Trafiają tu pacjenci ze stwierdzoną niewydolnością nerek, którzy są kwalifikowani do leczenia nerkozastępczego: dializy otrzewnowej (którą pacjent po odpowiednim instruktażu może sobie wykonać samodzielnie w domu) lub chemodializy z użyciem sztucznej nerki.
  • Numer: 20 (735)
  • Data wydania: 16.05.06