Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Forma rośnie

17.01.2006 00:00
Reprezentanci raciborskiej PWSZ grają w Akademickich Mistrzostwach Śląska Szkół Wyższych w tenisie stołowym. W drugim turnieju indywidualnym, w grudniu, Robert Szymik zajął 1 miejsce, a Paweł Mazur ponownie uplasował się na 8 pozycji.
Szymik stoczył na koniec zawodów dwa pasjonujące pojedynki. W półfinale wygrał z reprezentantem katowickiego AWF Adrianem Eliaszem, który wygrał pierwszy turniej. W finale po zaciętym boju pokonał drugiego w klasyfikacji generalnej Macieja Wszołka – zawodnika Politechniki Śląskiej. W klasyfikacji indywidualnej po dwóch turniejach Robert Szymik awansował z 5 na 3 miejsce, a Paweł Mazur utrzymał 8 lokatę (w gronie 45 zawodników). W drużynie PWSZ zabrakło tym razem pań. W punktacji generalnej ekipa z PWSZ spadła o oczko, na 7 pozycję (na 15 zespołów). Kolejny turniej w marcu.