Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Naprzeciw marzeniom

11.10.2005 00:00
„Wszystko można zabić... poza tęsknotą do spełnienia marzeń. Ona tkwi w kolorze naszych oczu, w każdym geście, spojrzeniu, dźwięku” - pod takim tytułem odbył się 2 października recital Dawida Koczego w Piwnicy Artystycznej Zespołu Klasztorno – Pałacowego w Rudach.
Koncert był długo przygotowywany, zamysłem organizatorów było pokazać całe spektrum świadomości i dojrzałości muzycznej młodego, zaledwie 21-letniego artysty. Dawid Koczy rozpoczął go pieśnią „Tylko ty”, tą samą, z którą został zapamiętany z programu TVN Jestem jaki jestem, w którym brał udział. W programie znalazły się też trzy jego własne utwory, dwa w języku polskim i jeden angielskim. Jedna piosenka zaśpiewana była do muzyki Elżbiety Biskup, z tekstem „Uratuj człowieka” wg własnej aranżacji muzycznej. Były też utwory, które zaliczyć można do klasyki polskiej muzyki rozrywkowej. Wśród nich znalazły się piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy, recital zakończyła pieśń Michała Bajora „Nie chcę więcej”.
 
Jak mówi Elżbieta Biskup, opiekun artystyczny młodego muzyka, pozytywnie zaskoczył ją jego sposób prowadzenia recitalu, swoboda i dobry kontakt z publicznością. Inaczej występuje się z grupą, śpiewając dwie czy trzy piosenki, a inaczej, kiedy jest się sam na sam z publicznością, trzeba ją zainteresować na tyle, żeby chciała przyjść następnym razem i to się właśnie Dawidowi udało – uważa Elżbieta Biskup, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.
 
Dyrektor MDK dodaje, że wielkie podziękowania należą się ks. Janowi Rośkowi, dyrektorowi Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach, dzięki któremu Piwnica Artystyczna „żyje”. W organizacji koncertu pomogli także Hotel Polonia oraz dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu Andrzej Brzęczka.
 
(e.Ż, zdj. MDK)
  • Numer: 41 (677)
  • Data wydania: 11.10.05