Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Wakacje z książką

16.08.2005 00:00
W ramach akcji „Lato w mieście” Wypożyczalnia Główna MiBPB przy ul. Kasprowicza organizuje w każdy wtorek o godz. 16.00 spotkania z czytelnikami pod nazwą „Wakacyjna kawiarenka beletrystyczna, czyli z książką przy muzyce”.
Podczas nich są czytane na głos najciekawsze fragmenty bestsellerów oraz nowości wydawniczych z beletrystyki albo lżejszych książek popularnonaukowych. Omawia się je później, podając informacje o autorze, po czym następuje czas na dyskusję. Spotkania te mają na celu zareklamowanie dobrej książki. Niekiedy jakaś pozycja stoi na półce, a po przeczytaniu jej fragmentów, wzbudza zainteresowanie i przeżywa renesans. Czytelnicy miło spędzają czas przy kawie i ciastku, to dla nich forma wypoczynku i relaksu. Głośne czytanie jest z podkładem muzycznym dla zbudowania odpowiedniego nastroju. Wszystko odbywa się w bardzo ciepłym, przyjaznym klimacie - zapewnia Krystyna Komarek, bibliotekarka, pomysłodawczyni wakacyjnej kawiarenki beletrystycznej.
 
Nie wyobrażam sobie życia bez książek. Wychowałam się na nich, nie na telewizji. Nie pamiętam, abym niezależnie od okoliczności życia czegoś nie przeczytała. To umiłowanie książek wyniosłam z domu rodzinnego. Pomysł zorganizowania wakacyjnych spotkań bardzo nam się podoba - stwierdza Krystyna Fabia. Przyjemność sprawia mi sam dotyk książki, jej zapach. Pewien czas temu postanowiłam odrzucić trudniejsze w odbiorze pozycje i czytać wyłącznie dla relaksu. Preferuję literaturę lekką, nawet kobiecą, z pominięciem Harlequinów. Lubię też czytać biografie znanych osób. Nigdy nie nudzę się sama ze sobą i książkami, które zawsze mam pod ręką - dodaje Jadwiga Bojczuk.
 
Spotkania są otwarte, są na nie zaproszeni wszyscy miłośnicy dobrej lektury. Będą trwały do końca sierpnia.
 
W czasie wakacji biblioteka jest czynna bez zmian w godz. 10.00-18.00, za wyjątkiem sobót. Bibliotekarki obserwują w obecnym okresie wzmożony ruch. Codziennie przychodzi do Wypożyczalni Głównej 70-80 osób.
 
E.H.
  • Numer: 33 (696)
  • Data wydania: 16.08.05