Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Agnieszka lubi złoto

16.08.2005 00:00
3 sierpnia odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kolarstwie Torowym w Sosnowcu-Klimontowie.
Ścigały się grupy ze Śląska i woj. opolskiego. Na 200 i 1000 m wygrała Agnieszka Zając z UKS „7” Racibórz (na zdjęciu). Wśród chłopców czwarty był Szymon Strzeduła (na zdjęciu) z tego samego klubu, który w klasyfikacji drużyn zajął 4 miejsce. 31 lipca odbył się IX Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Polanki Wielkiej. Juniorzy Młodsi pokonywali trasę 63 km. Kolarze z C.K. „Ziemia Raciborska” w stawce 41 zawodników zajmowali miejsca: 5- Martin Herzog, 6-Łukasz Piela, 8-Tomasz Strzeduła, 14-Arkadiusz Kołek i 21-Kamil Stein. Temu ostatniemu na kilometr do mety odpięło się koło. Trasa wyścigu była górzysta, trudna i selektywna, a meta wyścigu znajdowała się na końcu podjazdu – informuje działacz „Ziemi…” Alojzy Strzeduła. Młodzicy ścigali się w jednej rundzie (21 km). 9 dojechał Szymon Strzeduła, a Krzysztof Michna był 19. W kategorii Kobiety Open Maria Strzeduła zajęła 2 miejsce (pierwsza wśród Juniorek), a Agnieszka Zając była 7 w kategorii Juniorek Młodszych i Młodziczek (czwarta wśród wszystkich Młodziczek). Dobrze pojechał też Marcin Szymiczek – 11 w Juniorach. W kategorii Elite (Seniorzy i Orlicy), którzy jechali w sumie 126 km, bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz Strzeduła. W małej grupce gonił pięcioosobową „ucieczkę”. Ostatecznie zajął wysokie 9 miejsce, bo zabrakło mu sił na finiszu.