Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Węgierski czempionat

19.07.2005 00:00
Z jedenastoma medalami wróciła z Mistrzostw Europy juniorów w Budapeszcie polska ekipa.
Przywieźliśmy 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. To najlepszy polski start od lat - podkreśla kierownik reprezentacji i wiceprezes PZP Wojciech Nazarko. W trzydziestoosobowej drużynie były Katarzyna Dembniak i Sonia Bochyńska z SMS Racibórz, trenowane przez Marcina Kunickiego i Marię Gawliczek. W indywidualnych wyścigach nie zakwalifikowały się do finałów. Dembniak przegrała w repasażu z Niemką i na 50 m stylem klasycznym zajęła 9 lokatę (0.33,50). Sonia płynąc na 100 m stylem dowolnym uzyskała czas 0.57,57 i klasę mistrzowską. Bochyńska lepiej wypadła w sztafetach - z koleżankami zajęła 5 miejsce na 4 x 200 m st. dowolnym oraz dwukrotnie siódme: na 4 x 100 m st. dowolnym i  4 x 100 m st. zmiennym. Gwiazdą imprezy był Mateusz Sawrymowicz ze Szczecina. Wywalczył złoto na 400 m st. dowolnym i 1500 m st. dowolnym (to czwarty seniorski wynik świata!). Pływak dołączył już do pierwszej kadry narodowej na Mistrzostwach Świata w Montrealu. Są tam również raciborzanie - Katarzyna Dulian i Michał Rokicki. Będą startować w tym tygodniu.