Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

O każdy punkt

19.07.2005 00:00
10 lipca raciborscy kolarze startowali w kryterium ulicznym o Puchar Wójta w gminie Poczesna (12 km pod Częstochową).
Pierwsza jechała Agnieszka Zając w kategorii juniorek młodszych i młodziczek. Zajęła bardzo dobre drugie miejsce. Po niej startowała juniorka - Maria Strzeduła. Po ciężkiej walce o każdy punkt zajęła ostatecznie trzecie miejsce w kat. open. Juniorzy młodsi z raciborskiego Cyklo Klubu zajęli miejsca: Łukasz Piela - 7, a Tomasz Strzeduła - 9. Juniorom młodszym i juniorom nie dopisała pogoda, bo zaraz po starcie zaczęło obficie padać. Mimo strug deszczu, śliskiej i niebezpiecznej trasy Marcin Szymiczek (na zdjęciu) uplasował się na 7-dmej pozycji, a Radomir Liszewski na 9-tej. „Zaliczamy występy naszych kolarzy do udanych" - mówią działacze raciborskiego UKS „Siódemka" i C.K. „Ziemi Raciborskiej".