Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Piękne lata miłości

12.07.2005 00:00
Antonina i Karol Klinikowie obchodzili 55 rocznicę ślubu. Z tej okazji, 8 lipca, odwiedził ich prezydent miasta Jan Osuchowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Beata Bańczyk. Pogratulowali jubilatom tak wspaniałego jubileuszu oraz złożyli życzenia przeżycia w zdrowiu i pogodzie ducha kolejnych wspólnych lat.
Tak piękna rocznica nie trafia się często. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wspólnego życia, pracy, rodziny. A jest ona bardzo liczna. Na zwykłe urodziny schodzi się ponad 30 osób - mówią jubilaci. Poznali się dzięki wspólnym znajomym. Ślub kościelny odbył się 3 lipca 1950 roku w Brzeziu. Szukałem żony przede wszystkim głęboko wierzącej, katoliczki. To był pierwszy warunek. Ważne też było dla mnie, żeby była pracowita. Ja przywykłem do pracy w gospodarstwie - dużym, bo liczącym 10 hektarów - od małego. Nie było lekko. Miałem 11 rodzeństwa - wspomina pan Karol. Pochodzi z Łęgu, jego żona z Brzezia. Po ślubie zamieszkali w jej rodzinnej miejscowości, gdzie żyją do dziś. Mają sześcioro dzieci - czterech synów i dwie córki, siedemnaścioro wnuków oraz jednego prawnuka.
 
E.H.
 

 
Wszyscy mieszkańcy Raciborza, którzy obchodzą rocznice ślubu począwszy od 50-tej, proszeni są o powiadomienie o tym fakcie miejscowego Urzędu Stanu Cywilnego. Miasto honoruje takich jubilatów - z okazji złotych godów zaprasza do USC na specjalną uroczystość, z okazji kolejnych rocznic (55-tej, 60-tej, 65-tej i kolejnych) prezydent i kierownik USC odwiedzają ich w domach.
  • Numer: 28 (691)
  • Data wydania: 12.07.05