Szczęśliwa siódemka

07.06.2005 00:00
W Raciborzu będzie pierwsza liga kobiecego futbolu, a seniorzy obronili czwartą.
Trzeba było wygrać, a bramki nie padały. Atakowaliśmy, ale w psychice tkwiła obawa, że jak się skończy remisem to awans się oddali. Kiedy strzeliliśmy na 1:0 poszło z górki – opisywał mecz unitek w Biedrzychowicach trener Remigiusz Trawiński. Do 35 min. spotkanie było ostre i wyrównane. Od 37 min. gole zdobywały: Sęga 2, Kaczmarska, Cichecka, Nawacka i Krupa. W drugiej połowie dziewczyny na luzie zagrały ładnie i skutecznie. Jestem zadowolony z tego 7:0 – cieszył się szkoleniowiec. Nowy sezon ruszy 6 sierpnia, „Unii” przyjdzie walczyć m.in. z ekipami z Częstochowy i Krakowa – spadkowiczami z kobiecej ekstraklasy.

Wymęczona gwarancja

Pierwszy zespół RTP zwyciężył na wyjeździe MKS Lędziny 1:0. Od pierwszej minuty mieliśmy przewagę, ale raziliśmy nieskutecznością. Grę utrudniał też sędzia – narzekał trener Dariusz Widawski. W 84 min. Podolak dobrze dośrodkował z lewej strony i Frydrykowi wystarczyło przyłożyć nogę. Dzięki korzystnym dla nas wynikom sąsiadów z tabeli, tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie utrzymanie na 2 kolejki przed końcem – podkreślił Widawski, który po sezonie żegna się z zespołem. To decyzja zarządzających klubem. Uważam, że z tymi zawodnikami IV liga to maksimum. Od dwóch lat brak wzmocnień – przypomina trener. Jego następcą będzie Józef Golla (już prowadził RTP). Z nim prezes Trawiński chce budować młodą, nową drużynę.

Pokazali charakter

Juniorzy 2 czerwca zremisowali 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec. W drugiej połowie walczyliśmy  w 10, bo Bulak dostał czerwoną kartkę przed przerwą. Muszę chłopców pochwalić za waleczność i dobrą organizację gry. Potwierdzili, że są drużyną z charakterem ­– stwierdził trener Zbigniew Oszek. Oba gole zdobył Sebastian Kapinos. 5 czerwca RTP zremisowała z „Piastem” Gliwice 1:1 po golu Roberta Hanuska debiutującego w pełnym wymiarze gry. To był dobry mecz obu drużyn. Tak my jak i oni graliśmy dużo piłką, w ataku pozycyjnym ­­– relacjonował Oszek. Zawody przerwano w 70 min. z powodu obfitych opadów deszczu. Prawdopodobnie Wydział Gier ŚZPN utrzyma remis w mocy. RTP zaprasza 8 czerwca na OSiR o godz. 15.00 młodych chłopców, którzy chcą się uczyć w klasie piłkarskiej w ZSM. To z niej rekrutują się piłkarze ekipy występującej w „emce”.